Spoznajte Lahko.si ekipo, ki ustvarja projekt Ozaveščanje VŽU

Kategorija
Novice
Tip vsebine
Članek
Tematika
Gibanje VŽU
Avtor članka
Lea Sedevčič
Datum objave
Slika

Leto 2023 je zaznamovalo začetek izjemnega projekta, ki ga vodi Andragoški center Slovenije v sodelovanju z 12 regijskimi koordinatorji. Projekt Ozaveščanje, obveščanje različnih javnosti in spodbujanje k večji vključenosti v vseživljenjsko učenje z medijsko kampanjo Lahko.si bo trajal vse do leta 2028. Projektna ekipa se je pridružila Središču za obveščanje in ozaveščanje na ACS. 

Kdo stoji za projektom Ozaveščanje za VŽU?

Vizija ekipe je spodbujati pozitiven odnos do vseživljenjskega učenja in vključevanja širše skupnosti saj verjamejo, da je učenje ključ do osebne rasti, družbene povezanosti in lažjega prilagajanja na spremembe v sodobnem svetu – naj bodo te tehnološke, demografske ali podnebne. Prizadevajo si tudi za tesnejše sodelovanje med izvajalci izobraževanja odraslih na vseh ravneh, tako lokalno kot nacionalno. Z navdušenjem, ustvarjalnostjo in strokovnostjo želijo vsakomur približati učenje kot priložnost za napredek, razvoj in polno vključevanje v življenje današnje družbe.

  • mag. Urška Bittner Pipan – vodja projekta Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje

Urška Bittner Pipan je sociologinja in magistrica znanosti (menedžment neprofitnih organizacij), ki verjame v moč vseživljenjskega učenja kot gonilna sila osebnega in družbenega napredka. Njene bogate izkušnje s področja kulture in izobraževanja so jo pripeljale na Andragoški center Slovenije. Pri svojem delu jo vodijo tri ključne vrednote: odprtost, vztrajnost in sodelovanje. Njeno glavno vodilo pa je prepričanje, da lahko vsakdo doseže svoje cilje, če se le neprestano uči in razvija.

  • Špela Bric – vodja komunikacije in medijske kampanje Lahko.si

Špela Bric je diplomirana novinarka, ki je svojo karierno pot zgradila z raznolikimi izkušnjami na področjih novinarstva, oglaševanja, produkcije TV oglasov, odnosov z javnostmi, trženja in uredništva. Danes skrbi za kompleksno komunikacijo projekta in uspešno izvedbo kampanje Lahko.si, ki ozavešča o pomembnosti vseživljenjskega učenja med vsemi generacijami. Njena vizija? Da bi znanje postala pomembna vrednota med vsemi generacijami. Z radovednostjo, ustvarjalnostjo in vztrajnostjo želi ljudi spodbuditi, da v sebi prepoznajo neomejen potencial in se podajo na pot nenehnega razvoja.

  • Matej Maček – vodja mreže koordinatorjev in strokovnjak za javna naročila

Matej Maček je andragog z dolgoletnimi izkušnjami na področju organizacije izobraževanj, prireditev ter vodenju razpisov. V projektu ima ključno vlogo kot povezovalec 12 regijskih koordinatorjev, saj skrbi za usklajeno delovanje mreže in organizacijo dogodkov, ki širijo zavedanje o pomenu vseživljenjskega učenja. Pri svojem delu združuje strokovnost, natančnost in neizmerno predanost ter verjame, da lahko projekt sproži pravi "tektonski premik" v družbi – k bolj povezani, vedoželjni in odprti prihodnosti.

  • Anja Trilar – administracija in evalvacija projekta

Anja Trilar je po študiju na filozofski fakulteti svojo kariero razvijala skozi vseživljenjsko učenje - zlasti na področju marketinga, raziskav, podpore in optimizacije internih procesov organizacij ali projektov. Njena vloga v projektni ekipi se deli na dva vsebinska sklopa: administracijo projekta ter pripravo evalvacijske študije o ozaveščanju za vseživljenjsko učenje, s katero bodo še bolj temeljito raziskali področje ozaveščanja za VŽU. Njena vizija je, da bi do leta 2028 več prebivalcev Slovenije poznalo možnosti, ki jih vseživljenjsko učenje nudi, kot tudi ozaveščenost izobraževalcev odraslih glede potreb svojih ciljnih skupin ter vpliva svojega dela na vse odrasle.

  • David Kraševec - urednik spletnega portala Lahko.si

David Kraševec je diplomirani komunikolog z izrazitim zanimanjem za digitalne medije in komunikacijo v neprofitnem sektorju. V okviru projekta VŽU skrbi za upravljanje in razvoj vsebin na spletnem portalu Lahko.si, kjer zagotavlja nemoteno delovanje platforme ter načrtuje njen nadaljnji razvoj. Njegov cilj je ustvariti privlačno, uporabniku prijazno in sodobno spletno izkušnjo, ki bo portal Lahko.si ohranila aktualen, uporaben in navdihujoč vse do zaključka projekta.

Na projektu v manjšem deležu sodelujejo tudi Darijan Novak, vodja projekta Priznanja ACS, Erika Brenk, urednica portala Kam po znanje in Blaž Jelenc, vodja podpornih služb na ACS. Projekt s svojo pridnostjo in predanostjo podpirata tudi študentki Lea in Lucija, ki pomagata pri administrativnih in komunikacijskih nalogah.

Skupaj gradimo prihodnost učenja

Ekipa projekta Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje si prizadeva, da bi učenje postalo vrednota vsakega posameznika – ne glede na starost, izobrazbo ali življenjsko pot. Njihovo delo temelji na sodelovanju, inovativnosti in predanosti cilju: da bi bilo učenje prepoznano kot neprekinjen, navdihujoč in dostopen proces za vse generacije.

S skupnimi močmi prispevajo k družbi prihodnosti – takšni, kjer znanje odpira vrata in ustvarja priložnosti za vse.

Projekt lahko spremljate na www.lahko.si in družbenih omrežjih Facebook in Instagram (prosim dodaj linke).